קצת עלי

איריס אבידןשלום,

שמי איריס אבידן.
במשך 15 שנים עבדתי בעסק המשפחתי.
עסקתי בשיווק, במכירות, קידום מכירות ובייבוא מוצרים מחו"ל.
הייתי פעילה במשך 6 שנים בהנהלת "דור ההמשך" של התאחדות התעשיינים, כי שם, בתעשייה, בעסק, ראיתי את ייעודי.
"על הדרך" סיימתי שני תארים. תואר ראשון בסוציולוגיה ובמדעי המדינה, ובאופן הכי טבעי שיש, סיימתי גם תואר שני במנהל עסקים, עם התמחות בשיווק.

אהבתי מאוד את תחום השיווק וגם את תחום קידום המכירות, אולם כאשר התבקשתי לעסוק גם במכירות, חששתי מאוד, שכן זה לא היה תחום שאהבתי במיוחד. וכך, באופן לא מודע, השתמשתי בטכניקה מיוחדת, של יצירת וטיפוח הקשר עם הלקוחות, וכך גרמתי להם לאהוב לקנות ממני. חלק מהלקוחות אף הפכו להיות חברים של ממש.
להפתעתי, המכירות עלו, אולם אני לא הרגשתי בנח, שכן הרגשתי שהלקוחות רוכשים ממני לא בגלל החברה ולא בגלל מוצריה, אלא בעיקר בזכות הקשר שיצרתי עימם.
במשך תקופה מאוד ארוכה הסתובבתי עם הרגשה לא טובה. אולם שנים לאחר מיכן הבנתי שזה היה היתרון החזק שלי.
דווקא עצם העובדה שהייתי שונה מהשאר, ולא אשת מכירות טיפוסית, הצלחתי להגיע לתוצאות מאוד טובות.

אולם הקשר שלי עם עולם התקשורת לא מסתיים כאן…

לימים הגשתי תביעה בבית משפט. בית המשפט שלח אותי, את התובעים הנוספים ואת הנתבעים להליך גישור.
כמו רבים אחרים, לא ממש הכרתי את ההליך, וכאשר המגשר תאר בפנינו את אשר צפוי לנו במפגשים, הוקסמתי ממש.
עולם הגישור נראה לי עולם מדהים, עולם שבו ניתן להפוך כל קופנליקט להזדמנות וצמיחה.
שבוע לאחר מיכן התחלתי ללמוד גישור. הייתי תלמידה שקדנית ומצטיינת, והמשכתי לפרקטיקום (סטאז') וגם לקורס גישור במשפחה.
פניתי לבתי המשפט בארץ והתחלתי לגשר בתיקים מסחריים, כאשר ההתמחות העיקרית שלי היתה, מטבע הדברים, מחלוקות שבין ספקים ללקוחות.
גם כאן המשכתי ללימודים אקדמאים, וסיימתי תואר שני בלימודי משפט.

הליך הגישור חשף אותי לשפה חדשה וכלים חדשים, המשפרים בצורה משמעותית את מיומנויות התקשורת.
תחילה יישמתי את אותם כלים בחיי האישיים והמקצועיים, ונדהמתי לגלות עד כמה שימוש בכלים אלו יכול לשנות את פני הדברים ולשפר מערכות יחסים אישיות ועסקיות.
למדתי כיצד להציג את הדברים בפני האחר, כך שכוונותיי יהיו ברורות יותר, למדתי איך להקשיב טוב יותר ואיך להוביל שיחה, כך שאוכל להשיג את מטרותיי.
וכך, תוך כדי שאני מיישמת בעצמי את הכלים, נוכחתי לדעת שכלים אלו, לא רק תורמים בחיי היום יום, ולא רק שהם מסייעים בזמן קופנליקט, אלא שהם נותנים כלים נפלאים לניהול שיחה ויצירת תקשורת טובה עם לקוחות. כלים שבאמצעותם ניתן להגדיל בצורה משמעותית את המכירות ולשמו לקוחות קיימים.

לאור העובדה שחלק נכבד מחי המקצועיים עסק במסחר, ולאור העובדה כי גדלתי בבית כזה, בית של יזמים ואנשי עסקים, ומשם שאבתי השראה רבה, הבנתי שהדבר הנכון ביותר כיום, הוא לשלב בין שני העולמות, עולם העסקים ועולם השפה הגישורית.
כך נולד לו מדריך ייחודי שכזה, ראשון מסוגו – המדריך לניהול שיחה אפקטיבית, בשיטת שבעת השלבים להגדלת המכירות ושימור לקוחות.
אתר זה מהווה פלטפורמה שבה אוכל לחלוק את הידע שלי, את הנסיון ואת הכלים השונים שרכשתי עם השנים. כלים אותם ארצה להעביר הלאה. באתר זה ניתן יהיה להתעדכן בפוסטים חדשים, במוצרים ובשרותים השונים, 
כמו כן, מומלץ להוריד את המדריך לניהול שיחה אפקטיבית עם לקוחות ולקבל לתיבת המייל את ספר אלקטרוני המפרט את שיטת 7 השלבים, סרטונים, דפי עבודה וטיפים נוספים.

 

שלכם,

איריס אבידן.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...